Zwack Unicum w Budapeszcie

2023-09-26

Gorzki likier Zwack Unicum produkowany jest z ekstraktów i destylatów ponad czterdziestuy krajowych izagranicznych ziółi przypraw. Napói ten został po raz pierwszy przygotowany jako lekarstwo przez przodka rodziny ZwackóW, doktora Zwacka, dla cesarza l Józefa Hab- sburga w 1790 r. Cesarz po spróbowaniu lekarstwa powiedział: Das ist ein Unikum!" nadając tym samym nazwę ziolowemu napojowi, który później stal się trunkiem rozlewanym do charakterystycz- nych, kulistych butelek.

Unicum to węgierski specjal, znanym jako narodowy trunek Węgier. Receptura jest rodzinną tajemnica, przygotowane według niej Unicum leżakuje się w dębowych beczkach przez sześć miesięcy w piwnicy fabryki przy ulicy Soroksári. W 2012 roku wprowadziliśmy na rynek Unicum Szilva, pierwSzy na świecie gorzki likier dojrzewają cy na podłożu owoców w debowych beczkach. Unicum Szilva powstaje według tej samej receptury co Unicum, aczkolwiek swój niepowtarzalny smak i aksamitną konsystencję zawdzięcza dojrzewaniu na podłożu suszonych śliwek, przy jednoczes- nym zachowaniu silnego charakteru Unicum.

W 2017 roku nasza firma wprowadziła do super premium rodziny produk tow Unicum, Unicum Riserva. Unicum, które stanowi podstawę produktu, dojrzewa w największej i najstarszej beczce systemu piwnic pray Ulicy Soroksári w Budapeszcie, ma ona już ponad 80 lat. 


Dowiedz się więcej o Unicum w muzeum, podczas wycieczki z przewodnikiem, a następnie kup najlepsze produkty ze zniżką.

budapestmylove@gmail.com