Nie stresuj się pakowaniem, oto co warto zabrać ze sobą do Budapesztu tej wiosny!

2023-03-01

To zawsze duże pytanie, co spakować na wielodniowy wyjazd, zwłaszcza do kraju, w którym pogoda jest dość zmienna. Mogę pomóc!

Wiosną w Budapeszcie pogoda może być bardzo gorąca, chłodna, słoneczna i deszczowa. Tak, wiem, że brzmi to skomplikowanie, ale nie przerażajcie się!

1. ZWIEDZANIE, SPACERY

- Może brzmi to skomplikowanie, ale jest proste.

- trenerzy (nieprzemakalni!)

- koszulka

- cienki sweter

- kurtka dżinsowa lub skórzana

- okulary przeciwsłoneczne

Jeśli przyjeżdżasz na 3 dni i zwiedzasz na każdy z nich, to wystarczy. Na wycieczkę łodzią czy do restauracji nie musisz się zbytnio ubierać, więc nie stresuj się tym, nie krępuj się zostawić obcasów w domu!


2. IMPREZA KOLACJA

- sukienka koktajlowa, ale z małą marynarką

- spodnie i top + mała kurtka

Jeśli masz imprezę, gdzie chcesz wyglądać ładniej, nie krępuj się przynieść ładniejszą parę butów, ale nie zapomnij o małym płaszczu, i zostawić letnie sukienki w domu, ponieważ marzec i kwiecień mogą być jeszcze chłodne!


3. POMYŚL O DESZCZU!

- Parasol (Umbrella)

- płaszcz przeciwdeszczowy

- nieprzemakalne buty

Jeśli wkładasz tylko 1 parę butów, powinny być one wodoodporne. Bo na wiosnę dużo pada! Miej ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy, jest dużo wygodniejszy do zwiedzania niż parasol i zajmuje mniej miejsca.


4. INNE RZECZY

Oczywiście przynieś własne lekarstwa, ale w Budapeszcie jest wiele aptek. Farmaceuci są bardzo dobrze wyszkoleni, więc jeśli tylko pokażesz im zdjęcie, jakiego leku potrzebujesz lub powiesz po angielsku, jaka jest Twoja dolegliwość, będą w stanie coś polecić.

Miejcie ze sobą stołówkę! Zwłaszcza jeśli idziesz zwiedzać: będziesz chciał się napić chodząc po okolicy, a w mieście są wzgórza i schody :)

Jeśli masz trochę forintów, to dobrze, ale w zasadzie wszędzie można płacić euro i kartami.

Pisałam wcześniej o tym, co zabrać na wakacje z małymi dziećmi, sprawdźcie też ten wpis na blogu! :)


Zróbcie sobie program z własnym przewodnikiem! Budapestmylove@gmail.com