Jeśli przyjeżdżają Państwo do Budapesztu z dużą grupą...

2023-07-13

Jeśli organizują Państwo wycieczkę z dużą grupą (jeśli są Państwo organizatorami), należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

1) Zawsze powinni mieć Państwo profesjonalnego przewodnika. W końcu przewodnik nie będzie miał czasu na liczenie członków grupy, koordynowanie spraw poza zwiedzaniem (oczywiście pomoże w razie potrzeby). Młodzi animatorzy lub grupy bez opieki mogą powodować problemy.

2. wskazane jest wcześniejsze ustalenie, czy zwiedzanie będzie odbywać się pieszo, komunikacją miejską czy dużym autokarem. Ważne jest, aby przewodnik o tym wiedział, ponieważ w autobusie będzie zupełnie inny harmonogram i program niż pieszo.

3. Jeśli jednak kierowca musi odpocząć, grupa powinna kupić bilet dzienny na transport. Wycieczka piesza jest możliwa, ale chodzenie w upale nie jest przyjemne dla turysty.

4) Proszę wskazać z wyprzedzeniem, czy dla grupy zarezerwowane są posiłki. Jeśli nie, przewodnik nie będzie w stanie zorganizować stołów dla 50 osób tego dnia. W takim przypadku grupa powinna mieć co najmniej 1 godzinę wolną na spokojny lunch.

5. Często nie jest problemem dowiedzieć się na miejscu, że chce się jeszcze wejść, ale czasami może to być problem.

Proszę o kontakt, jeśli przyjeżdżają Państwo z dużą grupą! Możemy również zapewnić przewodników mówiących po polsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku, turecku dla Państwa grupy.

budapestmylove@gmail.com