Jak spędzić wakacje z małymi dziećmi nad jeziorem Balaton

2023-02-15

1. zacznij od pogody! Latem na Węgrzech jest 25-35 stopni i świeci słońce. Mocny krem przeciwsłoneczny, parasol, namiot plażowy i mały kapelusz to konieczność dla Twojego malucha. Na plażach zazwyczaj znajdują się drzewa dające cień. Jednak 1-1 szybkie burze są częste w lecie w BAlatonie! Włącz więc do swojego plecaka mały płaszcz przeciwdeszczowy i kalosze.

2) Kluczem do wszystkiego jest zakwaterowanie. Z małymi dziećmi dobrze jest zarezerwować nocleg blisko plaży. Bezpośrednio przy plaży znajdują się hotele. Dzięki temu możesz wygodnie podbiec z maluchem, jeśli są śpiące, chcesz je nakarmić piersią lub czegoś potrzebujesz.

3. Woda jest tu płytsza, więc można nawet usiąść na piaszczystej plaży i popływać. Na północnym brzegu woda jest głębsza, nie wszystkie plaże mają "baby".

4) Przynieś dużo zabawek do piasku, ponieważ jest tam mnóstwo piaszczystych plaż i placów zabaw! Chociaż jeśli zapomnisz, możesz je tanio dostać na plaży lub w sklepie. Zabierzcie nawet małe motocykle lub rowery, bo jest wiele miejsc z deptakami (bez samochodów), gdzie będziecie mieli okazję się nimi pobawić.

5) Jeśli nie zabierzesz ze sobą wysokiego krzesełka, to ok, większość hoteli i restauracji je posiada. Trzeba zapytać w hotelu, ale w wielu miejscach są łóżeczka. Pieluchy i formułę można też dostać w każdym sklepie!

6. polecam te miejsca szczególnie dla rodzin:

Lelle, Földvár, Almádi, Máriafürdő, Zamárdi.


Jeśli będziecie na Węgrzech, koniecznie odwiedźcie stolicę - Budapeszt.

Jeśli potrzebujesz przewodnika, zadzwoń lub napisz: 0036 20 235 9758 / budapestmylove@gmail.com