Co kocham w byciu przewodnikiem?

2023-06-21

Jestem przewodnikiem od 15 lat i z tej okazji przygotowałem dla Państwa listę tego, co kocham w mojej pracy przewodnika w Budapeszcie!

1. Uwielbiam turystów! Wszyscy są różni, mają różne osobowości, różne rodzaje ciekawości, różne pochodzenie, różne poczucie humoru. Każdego ranka jestem podekscytowana tym, kogo spotkam tego dnia. I każdy dzień jest wypełniony miłością, którą otrzymuję!

2. Uwielbiam reprezentować Budapeszt! Dla wielu turystów przewodnik jest jedynym Węgrem, którego poznają z bliska. Dlatego traktuję swój zawód poważnie, ponieważ reprezentuję miasto/kraj i jestem z tego bardzo dumna!

3. Uwielbiam patrzeć, jak miasto wypełnia się wartościami i kolorami dla turystów. 

4. Uwielbiam błysk w oczach, gdy po raz pierwszy ukazuje się grupie piękna panorama Budapesztu i mimo że widziałam ją tysiące razy jako przewodnik, jest dla mnie tak samo piękna.

5. Uwielbiam uczucie satysfakcji na koniec programu zwiedzania Budapesztu, że przekazałam wszystkie ważne informacje, że sprawiłam, że czyjś program był przyjemniejszy i że poznałem nowych i wspaniałych ludzi.

6. lubię uczucie fizycznego i psychicznego wyczerpania pracą, ponieważ piesza wycieczka po Budapeszcie może trwać nawet 4-8 godzin!

7. Lubię też pytania, na które nie mogę odpowiedzieć od razu, ponieważ muszę szukać informacji i uczę się.

8. Uwielbiam, gdy moi turyści dzwonią do mnie po latach lub wysyłają mi wiadomość na Boże Narodzenie, aby dać mi znać, że dałam im coś wyjątkowego.

9. Uwielbiam to, że każda grupa daje o wiele więcej niż moje dzienne wynagrodzenie! Uśmiechy, śmiech, energia, ale otrzymałam też regionalne prezenty i śpiewały dla mnie chóry... Wczoraj na przykład płakałam przez kilka minut, dostałam taki piękny występ acapella od grupy na koniec naszego spaceru...

10. kocham swoją pracę. Kocham to, co daję. Kocham ludzi, którym to daję. I kocham to, co reprezentuję.

Dziękuję Państwu za przybycie i mam nadzieję, że będę pracować jako przewodnik po Budapeszcie jeszcze przez długi czas!

Aby zarezerwować wycieczkę: budapestmylove@gmail.com