3 triki, aby poruszać się po Budapeszcie z pewnością siebie jako turysta

2023-02-06

Centrum Budapesztu jest dość łatwe do poruszania się, więc z kilkoma prostymi sztuczkami możesz pewnie poruszać się po mieście!

1. wybierz się na długi spacer z mapą

Pierwszego dnia przejdź się z mapą po centrum miasta (okolice Bazyliki, Parlamentu, brzegu Dunaju). W ten sposób można łatwo zrozumieć, że centrum Budapesztu jest na tyle małe, że nie ma co panikować! Prawie wszędzie można dojechać autobusem lub tramwajem, a mapa (Google Maps) bardzo ładnie pokazuje, gdzie z czym jechać.

2. Zawsze porównuj  do Dunaju!

Dunaj, który znajduje się w środku miasta, to super kompas! Zawsze łatwo jest znaleźć drogę, jeśli wiesz, gdzie jest Dunaj: jeśli widzisz Dunaj lub widzisz na mapie, po której stronie Dunaju jesteś, możesz dowiedzieć się, czy musisz iść w prawo, w lewo, w kierunku Dunaju lub z dala od Dunaju, aby dotrzeć do celu.

3) Zostaw samochód i chodź pieszo lub korzystaj z transportu publicznego

Ze względu na korki i ograniczoną ilość miejsc parkingowych lepiej zostawić samochód. Transport publiczny jest naprawdę dobry, więc korzystaj z niego! Kup całodzienną przepustkę do Budapesztu: nie musisz nią zarządzać, po prostu miej ją przy sobie i pokaż inspektorowi, jeśli zapyta! Istnieją 24, 36 i 72 godzinne, a nawet 1-tygodniowe!


Jeśli chodzisz z przewodnikiem, naprawdę możesz chodzić w 100% bezpiecznie, w 100% skupiony na doświadczeniu! Nie trzeba patrzeć na mapy, zadawać pytań, stresować się. 

Zarezerwuj przewodnika już teraz: budapestmylove@gmail.com  0036202359758